Matematika fanini o'rganish bo'yicha taklif etilayotgan dastur ushbu fanni qo'shimcha tarzda o'zlashtirishni xohlovchi talabalar uchun mo'ljallangan. Dastur matematikaning asosiy bo'limlarini o'rganishni ta'minlaydi: algebra va tahlilning boshlanishi, shu jumladan SAT Matematika yo'nalishlari: raqamlar va operatsiyalar, algebra va funktsiyalar, geometriya va o'lchovlar (koordinatalar, uch o'lchovlilik va trigonometriya), ma'lumotlarni tahlil qilish, statistik ma'lumotlar va ehtimolliklar.
Kurs maqsadlari:
Matematika bo'yicha ushbu kursni o'rganish quyidagi maqsadlarga erishishga qaratilgan:
- matematika fanning universal tili, hodisa va jarayonlarni modellashtirish vositasi sifatidagi g‘oyalarni shakllantirish; matematik usullar;
- og'zaki va yozma matematik tilni egallash, maktab tabiatshunoslik fanlarini o'rganish, uzluksiz ta'lim olish va tanlangan mutaxassislikni zamonaviy darajada o'zlashtirish uchun zarur bo'lgan matematik bilim va ko'nikmalar;

Предлагаемая программа по изучению математики предназначена для слушателей, желающих освоить данный предмет в дополнительном порядке. Программа обеспечивает изучение основных разделов математики: алгебры и начала анализа, включая направления SAT Math: числа и операции, алгебра и функции, геометрия и измерения (координаты, трехмерность и тригонометрия), анализ данных, статистика и вероятности.
Цели учебного курса:
Изучение данного курса по математике направлено на достижение следующих целей:
- формирование представлений о математике как универсальном языке науки, средстве моделирования явлений и процессов; математических методах;
- овладение устным и письменным математическим языком, математическими знаниями и умениями, необходимыми для изучения школьных естественных научных дисциплин, для продолжения образования и освоения избранной специальности на современном уровне;
- развитие логического мышления, алгоритмической культуры, пространственного воображения, развитие математического мышления и интуиции, творческих способностей;