OPEN AIR- tomoshabinga yanada yaqinroq bo'ling.
Buyuklardan biri: "har qanday musiqa yurakdan chiqadi va yana yurakka etib borishi kerak", dedi. Ushbu so'zlar O'zbekistondagi yilning asosiy madaniy tadbirini eng yaxshi tavsiflaydi birinchi milliy simfonik ochiq havo (2017 yil 9-10 sentyabr), bu minglab tomoshabinlarning qalbini zabt etdi va mumtoz musiqa muxlislari doirasini sezilarli darajada kengaytirdi.
OPEN AIR - bu ochiq havoda simfonik kontsertlarning yangi formati, tinglovchiga turli uslubdagi musiqadan bahramand bo'lish, tabiat va san'atning uyg'unligini his qilish imkoniyati. Bu allaqachon dunyoning ko'plab mamlakatlarida juda mashhur. Bunga millionlab klassikalarni sevuvchilar uchun unutilmas bo'lib qolgan mashhur Vena, Innsbruk, Parij, Rim, Moskva, Sankt-Peterburg, Riga va boshqa ko'plab narsalar misol bo'la oladi.
Endi ushbu ro'yxat O'zbekiston poytaxti bilan to'ldirildi. Chiroyli manzara fonida ajoyib musiqiy oqshom Toshkent aholisi va mehmonlariga tashkilotchilari-SOTHIS AEGIS kompaniyasi , A. Navoiy nomidagi davlat akademik Bolshoy teatri, O'zbekiston Respublikasi madaniyat vazirligi "O'zbekneftgaz"AJ ko'magida sovg'a qilishdi.
Bu yangi 88-teatr mavsumining birinchi tadbiri va O'zbekiston teatr san'ati uchun noyob loyiha bo'lib, mumtoz musiqa muxlislari, opera va balet ixlosmandlari doirasini kengaytirishga, jahon va mahalliy mumtoz asarlarning durdonalarini taqdim etishga qaratilgan. Ushbu loyihaning asosiy maqsadi tomoshabinni Bosh qahramon sifatida taqdim etishdir Gabt simfonik orkestri.

One of the great ones said: "All music comes from the heart and must reach the heart again. These words could not characterize better the main cultural event of the year in Uzbekistan - the First National Symphony OPEN AIR (September 9-10, 2017), which conquered the hearts of thousands of spectators and significantly expanded the circle of classical music fans.
OPEN AIR is a new format of symphony concerts in the open air, an opportunity for the listener to enjoy music of different styles, to feel the harmony of nature and art. It is already quite popular in many countries around the world. Examples include the famous Vienna, Innsbruck, Paris, Rome, Moscow, St. Petersburg, Riga and many others, which have become unforgettable experiences for millions of classical music lovers.
Now Tashkent has joined the list. Amazing musical evening amid picturesque scenery was presented to residents and guests of Tashkent by its organizers - SOTHIS AEGIS company, State Academic Bolshoi Theater named after A. Navoi, Ministry of Culture of the Republic of Uzbekistan with the support of Uzbekneftegaz JSC.
This is the first event of the new 88th theater season and a unique project for the theater art of Uzbekistan, which is designed to expand the circle of lovers of classical music, opera and ballet, presenting masterpieces of world and national classics. The main idea of this project is to present the GABT Symphony Orchestra as the protagonist to the audience.